תואר שני בהנדסה כימית

לימודי תואר שני בהנדסה כימית מציעים את האפשרות להעמיק ולחקור חומר מסויים, תרכובת, התנהגות או תהליכים העושים את פעולתם על חומרים ועל הכימיה של החומר. לימודי התואר השני מבוססים על בחירות הן של מסלולים מקצועיים, הן של מסלולים אקדמיים והן של קורסים. שילוב של כל אלה מאפשר לסיים את התואר תוך שנתיים ולהשיג שיפור עצום בסטאטוס האישי, בין אם הנטייה להמשך היא לתחום המקצועי וחזרה לשוק העבודה, או להישארות באקדמיה והמשך מחקר.

גם מועמדים שאינם מגיעים מהמסלול של הנדסה כימית לתואר ראשון, יכולים להכנס לתחום מרתק זה, בתנאי שיש להם תואר ראשון רלבנטי וממוצע ציונים מתאים.

כיום, תחום הנדסת הכימיה והנדסת חומרים הם מהתחומים המובילים של מקצועות ההנדסה וראייה לכך היא זוכי פרסי הנובל בשנים האחרונות.

לימודי תואר שני בהנדסה כימית M.Sc

תואר שני בהנדסה כימית כולל מגוון תכנים מעניינים, הן מהפן ההנדסי כגון אנליזות, שיטות פיתוח, חקירת התנהגויות והשפעות סביבתיות והן מהפן החומרי –כימי כגון פולימרים, סגסוגות, חומרים קראמיים, אלקטרוניים ואחרים.

לימודי התואר השני מאפשרים לבוגרים האקדמאים, בעלי תואר מגיסטר במדעים, לחזור לשוק העבודה מצוידים בידע רב ורלבנטי, או להמשיך למחקר – דוקטורט ופרופסורה – באקדמיה. מאחר ואפשרויות הבחירה בין המסלולים, התוכניות והמוסדות השונים הן רבות, רצוי לבחור לימודי תואר שני בהנדסה כימית בחכמה ובהתאם ללימודים קודמים.

מוסדות לימודי תואר שני בהנדסה כימית

  • הטכניון
  • אוניברסיטת בן גוריון
  • אוניברסיטת תל אביב
  • המרכז האוניברסיטאי אריאל